Beyazlatma yöntemleri canlı dişlerde hafif hassasiyete sebep olabilir. Bu diş hassasiyeti özellikle çok sıcak veya soğuğa karşı olabilir. Bu durum normal ve beklenen bir yan etkidir. Bu durumu engellemek ya da azaltmak için beyazlatma işlemi öncesinde hastaya flor uygulaması yapılabilir ya da iki hafta öncesinden hassasiyet giderici diş macunları ile dişler desteklenir.Diş hassasiyeti genellikle 24-48 saat içerisinde geçer.

 

Nasıl Uygulanır?

Canlı dişleri beyazlatmak için üç farklı yöntem bulunmaktadır.Ev tipi diş beyazlatma ,ofis tipi (klinikte hekimin uyguladığı ) diş beyazlatma ve ofis tipi beyazlatmanın ev tipi ile desteklendiği kombine beyazlatma. Hızlı sonuç alınması ve hekimin kontrolünde olması nedeniyle ofis tipi beyazlatma daha sık tercih edilmektedir. Ancak en etkili olanı kombine beyazlatmadır.
Bir de kanal tedavisi nedeniyle renklenen dişlerin beyazlatıldığı devital bleeching yöntemi vardır.


Ofis tipi beyazlatma nasıl uygulanır?
Klinikte uygulanan diş beyazlatma yöntemidir. Önceden temizlenen dişler üzerine diş hekimi tarafından sürülen beyazlatma jeli UV ışını ya da lazer yardımıyla aktif hale getirilir. Bir kaç seans gerekebilir.