Comfort anestezi enjeksiyonu için tamamen iğnesiz ve neredeyse ağrısız bir alternatif sunar. İğnesiz Anestezi size, tedavide zaman kazandıracak hızlı ve etkili bir anestezi sağlar. Geleneksel iğneli şırınga enjeksiyon yöntemlerinin aksine, comfort ile infiltrasyon anestezisi enjeksiyonu periost’un (Kemik zarı) altına inerek lokal anestezi sağlar. Bu anestezik sıvının hem daha hızlı yayılması hem daha çabuk emilmesi hem de daha hızlı etkiyle sonuçlanır.

Nasıl Uygulanır?

İğnesiz Enjektör Cihazı ile anestezi enjeksiyonu iğneden daha derin ve daha hızlı bir şekilde diş etinin katmanlarından yayılır.

Testler Comfort enjeksiyon sistemi mandibular anestezi gerektiren dişler dışındaki tüm diş tedavilerinde kullanılabileceğini göstermiştir. Ayrıca, bu yöntemle iğne ile karşılaştırdığında (%40) daha az anestezi kullanarak lokal sağlamaktadır.

İğnesiz Diş Anestezi Solüsyonu Zararlı mıdır?

İğnesiz anestezi solüsyonu, diş, diş eti ya da ağız içinde hiçbir sağlık problemine neden olmaz. Standart iğneli anestezi yöntemlerinde uygulanan içerikle aynı anestezik etkiye sahiptir. İğneli anestezi uygulamasının yapılabildiği tüm hastalara iğnesiz uyuşturma işlemi yapılabilmektedir. İğnesiz anestezi uygulaması sırasında ve sonrasında hasta kesinlikle ağrı ya da acı duymamakla birlikte ulaşılan sonuç hastalar tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır.

İğnesiz Lokal ile Ağrı ya da Acı Hissedilir mi?

İğne ile uygulanan anestezik maddenin elde ettiği ideal sonuç, aynı şekilde iğnesiz anestezi yönteminde de elde edilebilmektedir. Anestezi derecesi, iğneli yöntemde olduğu gibi uzman hekim tarafından belirlenir. Hastanın diş tedavisi korkusunu yenebilmesi için tercih edilen , uygulaması öncesi ve sonrasında hasta kesinlikle ağrı ya da acı hissetmez. Hasta, uygulama sırasında endişe duymadığı için tedavisinin sağlıklı ve hızlı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olur. Özellikle ebeveynleri tarafından tercih edilen bu yöntem sayesinde çocukların tüm yaşamları boyunca diş tedavi süreçlerinden kaçınmalarının önündeki engel kaldırılmış olur.

Korkunuzu Yenmeniz Mümkün

Hastaların acil durumlar ya da rutin tedavileri için başvurdukları Hospitadent şubelerinde ihtiyaç duydukları her türlü diş tedavi uygulaması yapılabilmektedir. İğnesiz dental anestezi uygulaması da tüm Hospitadent şubelerinde uygulanabilmektedir. Hospitadent, hastalarının diş sağlığını önemsediği için dünyada uygulanan yeni ve ileri teknoloji uygulamaları takip etmektedir. Tüm Hospitadent şubelerinde uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen diş tedavilerinde ileri teknolojiye sahip cihazlar ve malzemeler kullanılmaktadır. Alanında uzman diş hekimleri, tedavileri boyunca hastalarının yanındadır. Hospitadent, hastalarının konforlu bir tedavi sürecinden geçmeleri için tüm şartları önceden hazırlar. Hijyenik ve kişiye özel malzemelerin kullanıldığı tedavi süreçleri boyunca hastaların güveni ve sağlığı ön planda tutulmaktadır. Hastalarının ihtiyaç duyduğu tüm yardım talepleri Hospitadent’in ilgili personelleri tarafından hızlı bir şekilde karşılanır.